Nakliye Firması Seçimi Nasıl Yapılır ?

Nakliye Firması Seçimi Nasıl Yapılır ?

Nakliye firması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Hem ekonomik hem de psikolojik olarak taşınma işlemlerinden zarar görmeden ayrılmanıza için işinize yarayacak bu içeriğimizi okumayı ertelemeyin.

Nakliye firması seçimi için firmaların bazı koşulları karşılaması gerekmektedir.

Peki siz bunu Nasıl Anlayacaksınız ?

Nakliye Firması Seçmede Kullanılan Taktikler !

Gerçek Bir Nakliye Firması mı ? Yoksa Komisyoncu mu ?

İlk olarak görüştüğünüz kişinin gerçekten bir firma sahibi yada yetkilisi olduğuna onay vermelisiniz. Bunu firmanın adresini sorarak kullandığı telefon numarası web sayfasında kullandığı araç görseller ile sorgulayabilirsiniz. Firmadan fatura talep ettiğinizde verdiği cevaba dikkat edin. Nakliye firması ise araçlarının üzerinde logolu görselleri bulunur. Günümüzde firmaları sorgulamanın çok kolay yöntemleri vardır. Aşağıda daha detaylı bilgiyi bulabilirsin.

Nakliye Firmasının Yetki Belgesi Sorgulanmalı !

Yetki belgesi olmayan firmalar sizin için tehlike arz eder. Taşınma sırasında her hangi bir kaza halinde eşyalarınız zarar görürse muhatap bulamayabilirsiniz. Bunun için yetkilendirilmiş firmalardan taşınma desteği almalısınız. Çünkü bunu sorgulamak çok kolaydır. Ticaret bakanlığı web sayfasından firma sorgulama yapabilirsiniz. Web sayfasında firmaların belgeleri bulunur.

Uygun Fiyat Aklınızı Karıştırmasın !

Fiyat piyasa fiyatının çok altında olabilir. Fakat aşırı bir fark var ise taşınma gününde %80 oranında nakliye firmasının evinizi taşımak için fiyatı yükselteceğinden emin olabilirsiniz. Bu şikayeti son günlerde sıklıkla görüyoruz. Zoraki kabul ettirme yoluna gidebilirler. Sizde daha yüksek maliyetlere taşınmak zorunda kalabilirsiniz.

Sözleşme Kesinlikle Taşınma Öncesi Yapılmalı !

Taşınma öncesi ücretsiz şekilde keşif hizmeti veren firmalar taşınacak alana gelerek ekspertiz yaparlar. Ancak bu hizmet ücretsizdir. Sözleşmenizi yaparak kendinizi korumaya alırsınız. Sigorta taşınma günü taşınacak eşyalar sözleşmede belirtilmeli fiyat anlaşmada yazılmalıdır.

Etaş Nakliyat İstanbul Firması
Firmamız taşıma yetki belgeli olup Ücretsiz ekspertiz imkanı sunmaktadır. Bizden alacağınız her ev taşıma işlemi için sigorta güvencesi sunulmaktadır. Sizlerin memnuniyeti için var gücümüzle hizmet vermeyi amaçlamaktayız.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Temsilci
Temsilci
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara